Китай ввів тимчасову заборону на проведення ICO

Центральний банк Китаю заявив про незаконність ICO з подальшою негайною зупинкою всіх дій, пов'язаних зі збором коштів. На думку регулятора на сьогоднішній день ICO є головною проблемою в сфері регулювання зростаючого ринку продажів цифрових токенів.

4 вересня 2017 року на офіційному сайті Народного банку Китаю з'явилася інформація про те, що регулятор завершив розслідування щодо ICO і буде суворо карати в майбутньому всіх, хто порушив його розпорядження. Регулятор сказав, що ті, хто вже зібрав гроші, повинні відшкодувати вклади інвесторам, хоча він не уточнив, яким чином має відбуватися повернення коштів. Також було відзначено, що цифрові маркери не можуть використовуватися в якості валюти на ринку, і банкам заборонено пропонувати послуги, пов'язані з ICO.В свою чергу, китайська державна телевізійна мережа CCTV-13 опублікувала інтерв'ю, де дослідник Інституту фінансів і банківської справи Ху Бінг стверджує, що закон уряду про заборону ICO носить тимчасовий характер. Варто відзначити, що китайська академія суспільних наук і її Інститут фінансів і банківської справи входять до складу Державної ради Китайської Народної Республіки, головного адміністративного органу Китайської Народної Республіки. Китайський інститут фінансів і його дослідники вважаються державною установою і державними чиновниками.

У своєму інтерв'ю Ху Бінг пояснив, що призупинення діяльності ICO і заяву уряду про ICO як незаконного методу збору коштів є тимчасовими, поки місцеві фінансові регулятори не введуть необхідні нормативні рамки і політику як для інвесторів, так і для стартапів.

Що ще більш важливо, Бінг підкреслив, що китайське кріптовалютна спільнота повинна зрозуміти, що уряд не «заборонив» ICO, а замість цього «призупинив» їх проведення, продемонструвавши намір уряду відновити діяльність ICO в найближчому майбутньому. Ху також зазначив, що китайський уряд і його фінансові регулятори в даний час розглядають потенційні можливості, які дозволять ICO залучати кошти в контрольованому середовищі за допомогою програми ліцензування.

Коментарі

Initial coin offering в Україні